Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi direktorining tegishli buyrug'i bilan Vasiyev Shoyadbek Zyadbekovich Iqtisodiyot va moliya ishlari bo'yicha direktor o'rinbosari lavozimiga tayinlandi
Shoyadbek Vasiyev turli yillarda “Oʻzstandart” agentligi markaziy apparati bosh buxgalteri, Moliya-iqtisodiyot boshqarmasi boshligʻi, “Respublika sinov va sertifikatlashtirish markazi” Davlat korxonasi direktor oʻrinbosari, “Oʻzbekiston milliy metrologiya instituti” Davlat korxonasi direktor oʻrinbosari, Davlat soliq qoʻmitasi huzuridagi “Soliq-servis” DUK kabi qator muassasalarda mas'ul lavozimlarda ishlagan.
Sh. Vasiyev tayinlovga qadar, Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazining Davlat xaridlari va shartnomalar boʻlimi boshligʻi lavozimida faoliyat yuritib kelayotgan edi.

Приказом директора Центра безопасности фармацевтической продукции Васиев Шоядбек Зядбекович назначен заместителем директора по экономическим и финансовым вопросам.
Шоядбек Васиев работал на ответственных должностях в ряде учреждений, таких как ГУП «Налоговой службы» при Государственном налоговом комитете», Центральный аппарат агентства «Узстандарт» в качестве главного бухгалтера, ГП «Республиканский центр испытаний и сертификации» начальником Финансово-экономического управления, ГП «Национальный Институт метрологии Узбекистана» заместителем директора.
Ш.Васиев до назначения  работал начальником отдела госзакупок и контрактов Центра безопасности фармацевтической продукции.