Korrupsiya faoliyat sohasi, hokimiyat darajasi va noqonuniy boylik orttirish usullariga qarab turli shakllarda namoyon boʻladi. Uning asosiy turlarini bir necha kategoriyalarga boʻlish mumkin, va biz ularni, albatta, farmatsevtika sohasi misolida koʻrib chiqamiz.
Подробнее
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 28-yanvardagi PF-13-son Farmoniga asosan, aholining dori vositalari bilan ta’minlanishini yaxshilash maqsadida 2025 yil 1-apreldan boshlab dorilar narxini tartibga solishning yangi tartibi kuchga kiradi.
Bugun Qoraqalpog‘iston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligi binosida Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi huzuridagi Narkotiklarni nazorat qilish qo‘mitasi tashabbusi bilan muhim seminar tashkil etildi. Unda giyohvandlik vositalari, psixotrop moddalar va prekursorlarning muomilasi bilan bog‘liq qonunchilikdagi yangiliklar, normativ hujjatlar hamda ularni amaliyotga tatbiq etish masalalari muhokama qilindi.
Qonun bilan “Shahar yo‘lovchilar transportidan bepul foydalanishni tartibga solish to‘g‘risida”gi hamda “Qon va uning tarkibiy qismlari donorligi to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi qonunlariga tegishincha “O‘zbekiston Respublikasi faxriy donori” ko‘krak nishoni bilan taqdirlangan shaxslar uchun bir yo‘la beriladigan pul mukofoti miqdori oshirilishini nazarda tutuvchi qo‘shimcha va o‘zgartirishlar kiritilmoqda.
Markaz tomonidan Sog‘liqni saqlash vaziri Asilbek Xudayarovning 2024-yil 7-oktyabrdagi “Tibbiyotda qo‘llaniladigan o‘lchash vositalari, laboratoriya va diagnostika uskunalarining metrologik tekshiruvini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 313-sonli buyrug‘i ijrosini ta’minlash maqsadida tizimli ishlar amalga oshirilmoqda.
Подробнее«Коррупция — это угроза, которая подрывает основы всего человечества, всех обществ, наносит удар по экономике, разрушает верховенство закона и резко снижает доверие народа к политике государства, препятствует развитию демократических институтов.
ПодробнееTexnik topshiriq boʻyicha tijorat takliflaringizni 2025-yil 20-martga qadar farmkomitet@ssv.uz elektron pochta orqali yuborishingizni soʻraymiz.
Подробнее- “Gaz suyuqlik xromatografi hamda yuqori samarali suyuqlik xromatomasspektri” uskunalarini ilovada keltirilgan Texnik topshiriq asosida; - Mikroplanshetli fotometr boʻyicha tijorat takliflaringizni 2025-yil 7-martga qadar
ПодробнееFarmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi” davlat muassasasining 2024-yil yakunlari moliyaviy-xoʻjalik faoliyatini auditorlik tekshiruvidan oʻtkazish boʻyicha 2025-yil 3-mart sanasiga qadar
Подробнее«Фармацевтика маҳсулотлари хавфсизлиги маркази» давлат муассасаси Дори воситалари сифатини назорат қилиш ва стандартлаштириш лабораторияси учун зарур бўлган “Газ суюқлик хроматографи ҳамда юқори самарали суюқлик хроматомасспектри” ускуналари бўйича