Toshkentda “Pharma O‘zbekiston va Markaziy Osiyo” 2-xalqaro kongress va koʻrgazmasi boʻlib oʻtadi
Shu yilning 15-16-noyabr kunlari Toshkentda “Pharma O‘zbekiston va Markaziy Osiyo: farmatsevtika zavodlarini qurish va modernizatsiya qilish” mavzusidagi 2-xalqaro kongress va koʻrgazmasi boʻlib oʻtadi.
Unda O‘zbekiston va Markaziy Osiyo davlatlari farmatsevtika sohasida faoliyat yuritayotgan yirik korxonalar rahbarlari, davlat idoralari, regulyator-nazorat organlari mas’ullari, ishlab chiqaruvchilar va yetkazib beruvchilar shuningdek, injiniring, loyihalashtirish va qurilish kompaniyalari vakillari bir maydonda jam bo’lishadi.
Kongress panel sessiyalarida ishlab chiqarish quvvatlarini yaratish va modernizatsiyalash bo‘yicha yirik investitsion loyihalarni hamda farmatsevtik mahsulotlarni ishlab chiqaruvchi korxonalar faoliyatining samaradorligini oshirish masalalari muhokama qilinadi.

В Ташкенте пройдет 2-й международный конгресс и выставка «Фармацевтика Узбекистана и Центральной Азии»
02.11.2023 3181
15-16 ноября текущего года в Ташкенте пройдет 2-й международный конгресс и выставка «Фармацевтика Узбекистана и Центральной Азии: строительство и модернизация фармацевтических заводов».
Данный конгресс соберет в одном месте руководителей крупных предприятий, работающих в сфере фармацевтики Узбекистана и стран Центральной Азии, руководителей регулирующих органов, производителей и поставщиков,  а также представителей инжиниринговых, проектных и строительных компаний.
На панельных заседаниях конгресса будут обсуждаться вопросы крупных инвестиционных проектов по созданию и модернизации производств, повышению эффективности предприятий, выпускающих фармацевтическую продукцию.