"Farmatsevtika sohasining bugungi holati: muammolar va istiqbollar" mavzusidagi V xalqaro ilmiy-amaliy anjuman boʻlib oʻtmoqda
17.10.2024 2185
“Radisson Blu Tashkent” mehmonxonasida Sogʻliqni saqlash vazirligi, Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Toshkent farmatsevtika instituti bilan hamkorlikda tashkil etilgan "Farmatsevtika sohasining bugungi holati: muammolar va istiqbollar" mavzusidagi V xalqaro ilmiy-amaliy anjuman oʻz ishini boshladi.
Unda Rossiya Federatsiyasi, Turkiya, Daniya, Hindiston, Suriya, Ukraina, Qozogʻiston, Tojikiston, Qirgʻiziston davlatlaridan tashrif buyurgan 250 dan ortiq ekspertlar qatorida Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi mutaxassislari ham ishtirok etmoqda.
Xalqaro anjuman doirasida yalpi va 7 ta seksiya majlislari boʻlib oʻtishi rejalashtirilgan. Bunda, 100 dan ortiq olim va ekspertlarning ilmiy hisobotlari maʼruza qilinadi.

В Ташкенте проходит V международная научно-практическая конференция на тему "Современное состояние фармацевтической отрасли: проблемы и перспективы"
17.10.2024 3609
В гостинице “Radisson Blu Tashkent” начала свою работу V международная научно-практическая конференция на тему "Современное состояние фармацевтической отрасли: проблемы и перспективы", организованная Министерством здравоохранения, Министерством высшего образования, науки и инноваций и Ташкентским фармацевтическим институтом.
В конференции принимают участие более 250 экспертов, в том числе специалисты Центра безопасности фармацевтической продукции, ученые из Российской Федерации, Турции, Дании, Индии, Сирии, Украины, Казахстана, Таджикистана и Кыргызстана.
На мероприятии планируется проведение пленарного и 7 секционных заседаний, в рамках которых будет представлено более 100 научных докладов и отчетов учёных и экспертов.