Farmakonazorat va postmarketing nazorati sohalari boʻyicha Rossiya tajribasi oʻrganilmoqda
Shu kunlarda Rossiya Federatsiyasi Sogʻliqni saqlash vazirligining Sogʻliqni saqlashni nazorat qilish federal xizmati bilan hamkorlikda farmakonazorat va postmarketing nazorati sohalarida Rossiya tajribasini oʻrganishga qaratilgan oʻquv seminari boʻlib oʻtmoqda. Unda mamlakatimizdan Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi mutaxassislari faol ishtirok etmoqda.
Mazkur oʻquv seminari farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligini taʼminlash va nazorat qilish boʻyicha xalqaro tajribani oʻrganish, ayniqsa, postmarketing nazoratini samarali tashkil etish maqsadida tashkil etilgan.
Ishtirokchilar seminar davomida Rossiya Federatsiyasining farmakonazorat tizimidagi ilgʻor tajribalari, amaliy yondashuvlari hamda xalqaro talablarga javob beradigan nazorat mexanizmlari bilan tanishish imkoniga ega boʻlishadi.

Изучается опыт России в области фармаконадзора и постмаркетингового надзора
В эти дни проводится учебный семинар, направленный на изучение российского опыта в области фармаконадзора и постмаркетингового надзора, организованный в сотрудничестве с Федеральной службой по надзору в сфере здравоохранения Министерства здравоохранения Российской Федерации.  В семинаре активно участвуют специалисты Центра безопасности фармацевтической продукции нашей страны.
Данный учебный семинар организован с целью изучения международного опыта в области обеспечения безопасности и контроля фармацевтической продукции, особенно эффективной организации постмаркетингового надзора.
Участники семинара получат возможность ознакомиться с передовым опытом Российской Федерации в области фармаконадзора, практическими подходами и контрольными механизмами, соответствующими международным требованиям.