Qiyoslash laboratoriyasi tomonidan navbatdagi o‘quv seminar va trening tashkil qilindi
Joriy yilning 14 sentyabr sanasida Davlat markazining katta majlislar zalida Qiyoslash laboratoriyasi tomonidan tibbiyot tashkilotida metrologik taʼminotni tashkil qilish yuzasidan Toshkent shahrining barcha tug‘ruq kompleks hamda perinatal markazi bosh hamshiralari uchun navbatdagi o‘quv seminar va trening tashkil qilindi.
Sog‘liqni saqlash vazirligi tasarufidagi davolash profilaktoriyasida qo‘llaniladigan o‘lchash vositalarini o‘z vaqtida qiyoslash bo‘yicha sertifikatlashtirish va metrologik taʼminotni taminlash maqsadida maʼsul xodimlarga amaliy yordam berish hamda ularning amaliy ko‘nikma va bilimlarini yana-da mustahkamlash uchun tashkil qilingan mazkur seminar davomida Qiyoslash laboratoriyasi mudiri Nodirbek Abdullayev ishtirokchilarni qiziqtirgan barcha savollarga batafsil maʼlumot va javoblar berdi.
Eslatib o‘tamiz, tibbiyotda qo‘llaniladigan tibbiy o‘lchash vositalarini metrologik qiyoslash (tekshirish) xizmatlarini olib boruvchi Qiyoslash laboratoriyasi tomonidan joriy yilning 2 avgust sanasida Toshkent shahrining 12 tuman bosh hamshiralari uchun, shuningdek, 8-12 avgust kunlari Toshkent shahrining barcha oilaviy poliklinikalari bosh hamshiralari uchun maxsus o‘quv seminar va treninglar tashkil qilingan edi.

The comparison laboratory organized the following educational seminar and training
On September 14 of this year, the Comparison Laboratory organized the next educational seminar and training for all head nurses of the maternity complex and perinatal center of Tashkent city in connection with the organization of metrological supply in the medical organization.
Nodirbek Abdullaev, Head of the Comparison Laboratory, provided detailed information and answers to all the participants' questions during this seminar. The seminar was organized to provide practical assistance to the responsible employees and to strengthen their practical skills and knowledge further to ensure the certification and metrological supply of measuring instruments used in the prevention of treatment at the expense of the Ministry of Health.
We want to remind you that the Comparison Laboratory held a special training on August 2 of this year for head nurses of 12 districts of Tashkent and for head nurses of all family polyclinics of Tashkent. The training experience provides metrological comparison (checking) services of medical measuring instruments used in medicine.